Hakkımızda

Genel Bakış

Temelleri 1975’lere dayanan GTT( garanti torna teknik) firmasının, sırasıyla pazarlama, satış ve üretim yaparak, bugün ki grup şirketlerinden hama oluşmuş,

yılda 12.000 ton plastiği, üretim aynı zamanda müşteri talebine göre işlemektedir.

Hama, Türkiye’de konusunda lider, Avrupa ve Ortadoğu’da tüm çeşitlerini tek çatı altında üreten ilk şirket aynı zamanda Türkiye’de kabak contası üretimi yapan tek şirkettir.

1975 senesinde, Malatya’dan İstanbul’a yerleşen Harutyun Işıkbay, tornacılık mesleğindeki tecrübesini Garanti torna firması adı altında kullanarak,
iş hayatına İstanbul’da devam etmiştir. sahip olduğu tecrübe ve beceri ile ismi ülkenin her yerinde yapılamayan tüm işleri yapabilen kişi olarak tanınmıştır.
Uzun yıllar mekanik alanında üretim yapan GTT, 1997 senesinde ABKA kırtasiyeyi kurarak kırtasiye sektörüne adım atmıştır, kırtasiyede kısmi üretimini ve
satışını yaptığı ürünlerin başka sektör ve kullanıcılar tarafında ihtiyacı olan üretimi karşılayan Işıkbay ailesi, 2003 senesinde HAMA’yı kurarak film ve levha üretimine başlamıştır.
Grup, 2011 senesinde İOSB’de 13.000 m2’lik kapalı olmak üzere, 17.000 m2’lik en son teknoloji ile donattığı tesisinde üretim yapmaktadır.
Grubu oluşturan tüm şirketler, kendine has, benzersiz tecrübe ve üretimleri gücü ile, her biri ayrı ayrı konusunda liderdir.
Grup, toplamda 12.000 tonun üzerinde plastik üretme ve işleme kapasitesine sahiptir.